Skauting na Tišnovsku - II. část
Historie skautingu, nejen na Tišnovsku, se dá prakticky rozdělit na čtyři zásadní etapy: jeho počátky a fungování až do jeho zákazu během německé okupace, poválečné období v s dalším zákazem, tentokráte od komunistů v padesátých letech, krátké nadechnutí koncem šedesátých let a opětovný zásah komunustů a nakonec jeho plné obnovení po roce 1989.
Prvním dvěma obdobím jsme se věnovali v předchozím díle Tišnovské 10 a v tomto se podíváme do roku 1968, kdy se skauti pokusili v uvolněné atmosféře pražského jara opět obnovit svoji činnost. I když to trvalo velice krátce, protože nástup normalizace po pár letech veškerou skautskou činnost opět ukončil, ovlivnilo tehdy skautské hnutí životy mnoha dětí a mladých lidí.
Zatímco první část byla postavena na vzpomínkách Bohumíra Šindeláře, Marie Reimerové a Igora Tejkala, doplněné ukázkami z 16mm filmu z konce čtyřicátých let, tak ve druhé části uslyšíte, jak na tábory a skautování vzpomínají Miloš Sysel, Petr Fruhwirt, Pavel Vyplašil a obrazovou složku tvoří především 8mm film ze skautských táborů z přelomu šedesátých a sedmdesátých let.