Lyžování na Tišnovsku - 2. díl

radimtichy
17.02.2015

Lyžování na Tišnovsku - 2.díl

závody na Horce - ještě v sedmdesátých letech se takto jezdilo v sadu vedle KlínkuSjet na lyžích Vévoz, Židovku, Horku nebo se rovnou pustit z vrcholku Květnice s kamerou na přilbě abych mohl divákům přiblížit tehdejší oblíbená místa tišnovských lyžařů. To byl původní nápad na druhý díl T10 věnované historii lyžování na Tišnovsku. A tak jsem čekal na prosinec, leden a teprve v únoru jsem se rozhodl pro obrázky opět sáhnout do archivů, protože ta troška bílé nadílky, co se párkrát objevila, se nehodila ani dětem k sáňkování, natož k sebevražedným pokusům na Sýkoři, Květnici či Klucanině.Triangl na vršku Květnice - dnes si nedokážeme představit, že se závodilo ve sjezdu z vršku Květnice.
Při kompletování archivů u kterých mi velice pomáhal Tomáš Knecht se objevil jeden problém a to lyžařský vlek v Osikách, který postavilo před půl stoletím sdružení nadšenců při základní škole Smíškova. Zatímco v archivech a kronikách školy najdete spousty obrázků z pionýrských schůzek, výpěstků ze školní zahrádky nebo různých dětských lyžaři před základní školou Smíškova - školou, která dala vzniknout jednomu z prvních lyžařských vleků na Tišnovsku.vystoupení, ze stavby nebo provozu vleku se nám nepodařilo zatím sehnat jedinou fotografii.
Pokud se to podaří, tak snad další zimu bychom už konečně mohli osobně zkusit projet všechna oblíbená místa tišnovských lyžařů, podívat se třeba na to, jak vznikala sjezdovka na Klínku a také zkusit nahlédnout detailněji pod pokličku místních výrobců lyží, kteří v Tišnově nebo Doubravníku ještě před šedesáti lety fungovali.

 

 

Foto týdne

Aktuální články

Pokus o spojení smírčího kamene se zabitím
Miloš SyselHistorie| Historie
23.07.2024
Výroba cihel a konkurenční boj v minulosti
Miloš SyselHistorie
24.07.2024
Jak bez práce nakonec přece jen byly koláče
Miloš SyselHistorie| Historie
22.07.2024